РЕЄСТРАЦІЯ ПАТЕНТУ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ В УКРАЇНІ

ПАТЕНТУВАННЯ КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
В якості корисної моделі захищається технічне рішення, яке описує пристрій.

Можна зареєструвати як корисну модель:
  • пристрій, що не має складових частин (деталь) або має складові елементи, які з'єднані складальними операціями і знаходяться в конструктивному і функціональному єдності.
Не можна зареєструвати як корисну модель:

  • спосіб (технологію), речовину та інші продукти, які не є пристроями;
  • систему, що представляє собою набір самостійних пристроїв, які не перебувають в конструктивному і функціональному єдності. Приклад: лінія для виробництва упаковки. Слід зазначити, що до 2015 року на системи видавалися патенти на корисну модель, після чого практика державної експертизи таких об'єктів змінилася, а з січня 2016 року можливість реєстрації систем в якості корисних моделей була обмежена законодавчо;
  • пристрої, що відрізняються від відомих раніше тільки характеристиками матеріалу або речовини, які в ньому використовуються, і не відрізняються конструкцією. Приклад: таблетка з нового речовини, злиток з нового сплаву;
  • рішення, що описують тільки зовнішній вигляд об'єкта;
  • рішення, які полягають тільки в поданні інформації;
Патент на корисну модель діє 10 років за умови сплати щорічного мита на його підтримку.
АВТОР.УКР
ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ ПАТЕНТУ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ
Робота по реєстрації патенту на корисну модель з Патентним бюро "АВТОР", як правило, передбачає наступні етапи
Отримання опису по розробці від заявника.
Ви надаєте інформацію по пристрою, що патентується (опис, схеми, креслення і т.д.).
Попередній пошук на патентоспроможність.
На підставі поданих відомостей ми проводимо пошук по патентних і непатентним джерелам інформації для визначення патентоспроможності корисної моделі і перспектив отримання патенту. Даний етап не є обов'язковим, але рекомендується до проведення в переважній більшості випадків. Попередній пошук дозволяє виявити аналоги, що перешкоджають патентуванню корисної моделі, і знайти шляхи їх "обходу", що в подальшому багато в чому визначає успіх отримання патенту.
Складання документів заявки на корисну модель
На підставі поданої інформації з урахуванням результатів пошуку патентний повірений готує і направляє вам проект заявки на корисну модель, яка містить опис, формулу, реферат, креслення і заяву. Після з'ясування додаткових технічних моментів, які іноді виникають в процесі складання заявки, повірений готує остаточну версію матеріалів.
Подача заявки на корисну модель
Після оплати державних мит комплект документів направляється в Укрпатент.
Державна експертиза заявки
Заявка проходить експертизу, в процесі якої корисна модель перевіряється на відповідність критеріям для отримання патенту:

  • промислова придатність (чи можливо реалізувати Патентоспроможні пристрій),
  • новизна (невідомо чи світі такий же пристрій)
Також заявка перевіряється на відповідність правилам її складання. В процесі розгляду експерт може направити запит з вимогою внести зміни до заявки або подати додаткові пояснення. Ми готуємо відповіді на запити і після погодження з вами направляємо їх експерту.
Отримання патенту на корисну модель
Якщо пристрій патентоспроможний, а заявка відповідає всім вимогам (тобто патентування корисної моделі можливо) експертиза виносить рішення про видачу патенту. Після цього УКрпатент проводить державну реєстрацію корисної моделі і видачу охоронного документа. На підставі отриманого патенту здійснюється правова охорона корисної моделі.

Залишилися питання?

Поставте Ваше запитання і отримаєте відповідь фахівця протягом 15 хвилин
в рамках безкоштовної консультації.
Made on
Tilda