Далеко не будь-які тексти і зображення можуть бути зареєстровані як торгова марка. Тут є цілий ряд обмежень.
Не можна зареєструвати ТЗ «Xerox» - він став уже загальноприйнятий, тому що так називають будь-який копіювальний пристрій. Не можна сік назвати «Смачний» або «Яблуневий» - називає сам предмет, (навіть ТМ на воду «Кристал» хотіли оскаржити і відкликати ТМ, поки не зійшлися, що кристал - це твердий стан, і вода не може в ньому перебувати у вигляді рідини ). Тому сік у нас може бути тільки «Добрий» або «Улюблений».
Не допускається державна реєстрація в якості товарних знаків позначень, що не володіють розпізнавальною здатністю або складаються тільки з елементів:
1) увійшли до загального вжитку для позначення товарів певного виду;
2) є загальноприйнятими символами і термінами;
3) характеризують товари, в тому числі вказують на їх вигляд, якість, кількість, властивість, призначення, цінність, а також на час, місце і спосіб їх виробництва або збуту;
4) представляють собою форму товарів, яка визначається виключно або головним чином властивістю або призначенням товарів.
Зазначені елементи можуть бути включені в торгову марку як елементи,що не охороняються, якщо вони не займають у ньому домінуючого положення
Не можна зареєструвати ТМ, які виглядають як офіційні або державні символи і знаки і тим самим можуть вести в оману.
Відповідно до міжнародного договору в Україні не допускається державна реєстрація в якості торгових марок позначень, що складаються тільки з елементів, що представляють собою:
1) державні герби, прапори та інші державні символи і знаки;
2) скорочені або повні найменування міжнародних і міжурядових організацій, їх герби, прапори, інші символи і знаки;
3) офіційні контрольні, гарантійні або пробірні клейма, печатки, нагороди та інші відзнаки;
4) позначення, подібні до ступеня змішання з елементами, зазначеними в підпунктах 1-3 цього пункту.
Такі елементи можуть бути включені в товарний знак як елементи,що не охороняються, якщо на це є згода відповідного компетентного органу.
Ніщо помилкове і аморальне, ясна річ, ніхто вам не зареєструє.
Не допускається державна реєстрація в якості товарних знаків позначень, що являють собою або містять елементи:
1) є хибними або здатними ввести в оману споживача щодо товару або його виробника;
2) такі, що суперечать суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі;
Образотворчий ТЗ, схожий на яйця Фаберже, Мону Лізу, реєструвати можна. Тобто все культурну спадщину не чіпаємо.
Не допускається державна реєстрація в якості торгових марок позначень, тотожних або схожих до ступеня змішування з офіційними найменуваннями та зображеннями особливо цінних об'єктів культурної спадщини народу України або об'єктів всесвітньої культурної та природної спадщини, а також із зображеннями культурних цінностей, що зберігаються в колекціях, зборах і фондах, якщо реєстрація була отримана на ім'я осіб, які не є їх власниками, без згоди власників або осіб, уповноважених власниками, на реєстрацію таких позначень в якості торгових марок.
Не можна реєструвати ТМ, вже зареєстровані в інших країнах. Тобто не можна зареєструвати в Україні відому (навіть просто зареєстровану в іншій державі) марку. Навіть якщо вона не зареєстрована в Україні
Відповідно до міжнародного договору в Україні не допускається державна реєстрація в якості торгових марок позначень, що являють собою або містять елементи, які охороняються в одній з держав - учасників цього міжнародного договору в якості позначень, що дозволяють ідентифікувати вина або спиртні напої як відбуваються з його території ( вироблені в межах географічного об'єкта цієї держави) і мають особливу якість, репутацію або інші характеристики, які головним чином визначаються їхнім походженням, якщо торгова марка призначена для позначення вин або спиртних напоїв, що не походять з території даного географічного об'єкта.
Не можна реєструвати ТМ, якщо він вже зареєстрована в даному класі товарів або на неї вже видано заяву про реєстрацію (тому і потрібно проводити попередній пошук, а пошук по заявкам може провести тільки сам УкрПатент, більше ні в кого таких даних немає). Йдеться про те, що розглядаються тільки ТМ в певному класі товарів і послуг , тобто якщо ТМ заявлена в одній групі, то вона може вільно бути зареєстрована в іншій.