Які дії можна зробити у разі несанкціонованого відтворення твору?
Якщо є впевненість, що ваші права були порушені, то потрібно спробувати визначити винуватця таких дій. У разі, коли вирішити проблему неофіційно не виходить, або це неприйнятно, то ви маєте право звернутися за правовим захистом до суду або інше уповноважене відомство.
Як правило, є можливість звернутися з позовною заявою до суду, щоб отримати грошову компенсацію, і для усунення подальшого або повторного порушення. Тим не менш, перед тим як робити якісь дії, рекомендується, а в ряді країн потрібно, офіційно сповістити, за допомогою повідомлення, передбачуваного порушника з вимогою припинити порушення та / або сплатити компенсацію.
Коли відтворення без дозволу ототожнюється з кримінальним злочином / піратством у сфері авторського права, то можна направити заяву в органи поліції, прокуратури або в інші уповноважені органи відповідно застосовуються до положень місцевого законодавства.
У ряді ситуацій використання інших варіантів вирішення конфліктів - посередництво, арбітраж, висновок фахівця, незалежна експертиза, можуть стати розумною альтернативою судового засідання. Такі альтернативні способи допоможуть швидше і менш дорого врегулювати спір.
У разі, коли несанкціоноване відтворення вироблено в Інтернеті, то потрібно, якщо існує така можливість, сповістити про порушення провайдера Інтернет-ресурсу і вимагати блокувати доступ до піратської копії твору.
Якщо ви є членом організації колективного управління авторськими правами, то найчастіше потрібно просто звернутися туди з проханням вжити необхідних обмежувальні заходи. Але якщо ви не перебуваєте в такій організації, то ви повинні самі подбати про захист своїх прав. В такому випадку розумно доручити ведення справи юристу.