РЕЄСТРАЦІЯ ПАТЕНТІВ В УЖГОРОДІ

патент на ВИНАХІД
патент на КОРИСНУ МОДЕЛЬ
патент на ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК

АВТОР.УКР
Брак інформації про патентування та охорони інтелектуальної власності може стати серйозною проблемою як для підприємців, чий бізнес будується на якомусь винаході, так і для вчених і конструкторів (які можуть бути звинувачені в плагіаті). Багато абсолютно не розуміють, навіщо взагалі потрібні патенти, які можливості вони надають і від чого захищають. Внесемо ясність в це питання.
Навіщо потрібні патенти?
Стародавні винахідники і інженери, які створювали, наприклад, пісочний годинник або колесо, не замислювалися про свої права на власні винаходи. Їх технічні розробки швидко входили в масове використання і застосовувалися усіма і всюди, де винахід міг полегшити людям життя. Однак ринкові відносини і ускладнення технологій в корені змінили ситуацію: якщо винахід можна удосконалити і продати дорожче, то виникає конкуренція.

Виробнику нової, просунутої версії того ж колеса (наприклад, шипованного, придатного для їзди по зимових дорогах) хочеться отримати більший дохід і збільшити число своїх клієнтів, а не ділити ринок з конкурентами, які вирішили використовувати його ідеї і напрацювання. Це викликає потребу в захисті виключного права авторів на свої винаходи, що здійснюється за допомогою отримання державних патентів.


Патент потрібен для того, щоб виключити всі можливості застосування технології, що їм захищаються, будь-ким, крім правовласника (без придбання ліцензії), протягом усього терміну дії даного охоронного документа. Патент - надійний засіб монетизації результатів інтелектуальної праці, що дозволяє авторам винаходів отримувати дохід від їх промислового використання.

Але при цьому величезна кількість винахідників подають заявки на отримання патентів для своїх винаходів просто «для галочки», бажаючи мати у себе такий документ і внести своє ім'я до державних реєстрів винаходів, але абсолютно не розглядаючи патент як бізнес-інструмент. Навіть варіант отримання прибутку з торгівлі ліцензіями не спадає на думку.

Тому, щоб патент не залишився просто красивим папірцем, а виявився дійсно потрібний і корисний в комерційному плані, авторам винаходів необхідно розробляти власні плани з управління інтелектуальною власністю. Створення таких стратегій починається з аналізу і вибору технологій захисту свого творчого продукту.
10 ПЕРЕВАГ ЗАРЕЄСТРОВАНОГО ПАТЕНТУ

Патент потрібен для того, щоб забезпечити автору або власнику винаходу наступні переваги:
  • Право монопольно застосовувати технічне нововведення в бізнесі, включаючи виготовлення товарів, їх продаж, експорт та імпорт в рамках закону.

  • Захист від тих же дій, вироблених конкурентами (шляхом заборони на використання винаходу будь-ким, крім його власника).
  • Витяг прибутку з торгівлі винятковими правами на винахід.
  • Нарощування активів компанії (інтелектуальна власність є нематеріальним активом, який може помітно підвищити вартість фірми).
  • Зниження податкового тягаря (цю можливість дає користування правами на інтелектуальну власність) IP BOX
  • Зміцнення репутації підприємства, створення йому іміджу передової та інноваційної компанії, який допомагає завоювати лояльність споживачів, залучити інвесторів і контрагентів.
  • Більше можливостей для отримання замовлень від державних структур в процесі закупівель (тендерні комісії держпідприємств охочіше віддають замовлення тим фірмам, які грамотно розпоряджаються своїми інноваціями і мають патенти на свої розробки - такі компанії вважаються більш надійними, конкурентоспроможними і перспективними)
  • У спільних підприємствах патенти на винаходи (вірніше, виняткові права на них, виміряні в грошовому еквіваленті) можуть бути використані як внесок до статутного капіталу з боку одного з партнерів, що збільшить його частку в бізнесі і дасть йому більше можливостей брати участь в управлінні компанією.
  • Права власника або автора винаходу отримують офіційне підтвердження і захищаються державними інстанціями - судами, антимонопольної і митною службами, УкрПатент
  • У разі зазіхань на винахід з боку конкурентів їх можна буде притягнути до відповідальності (від цивільно-правової до адміністративної та кримінальної, в залежності від тяжкості порушення)
АВТОР.УКР
ПОСЛУГИ ПАТЕНТНОГО БЮРО
ПАТЕНТ НА ВИНАХІД
конструкція / склад /спосіб виробництва / речовина і т. д.


ПАТЕНТ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ
ідея / технічне рішення, що підходить для модернізації будь-якого обладнання.
ПАТЕНТ НА ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК
дизайн, ергономічні властивості - все, що має відношення до зовнішнього вигляду.

Залишилися питання?

Поставте Ваше запитання і отримаєте відповідь фахівця протягом 15 хвилин
в рамках безкоштовної консультації.
Made on
Tilda