РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ

 • патентування логотипів і назв
 • оформлення і подача заявки на реєстрацію торговельної марки в УкрПатент
 • подача заявки за 1 ДЕНЬ!
 • Захист Вашого Бренду!
ПЕРЕВІРТЕ БЕЗКОШТОВНО СВОЮ ТОРГОВУ МАРКУ НА УНІКАЛЬНІСТЬ
Зареєстрована торгова марка відкриває можливості
розвитку бізнесу
Стартапи
  • Закріпіть за собою виключне право на неймінг і логотип
  • Знайдіть захист від копіювання та наслідування
  • Залучайте інвестиції до свого бренду
  Магазини та сфера послуг
  • Додайте вивіску на законних підставах
  • Отримайте правову підставу для розвитку франчайзингової мережі
  Виробництво і В2В
  • Виводьте захищені бренди на ринок
  • Отримайте інструмент для боротьби з контрафактною продукцією
  • Залучайте інвестиції до свого бренду
  ЯК МИ МОЖЕМО ВАМ БУТИ КОРИСНИМИ
  Кілька слів для тих, хто вперше стикається з реєстрацією торгових марок

  Якщо вам відразу незрозумілі заплутані графи в таблицях, калькулятори з цінами, не ясна сама процедура, то ці пару абзаців спеціально для Вас. Один раз прочитаєте і все будете знати.
  ЕТАП "ПОПЕРЕДНІЙ"
  За цей етап ви нам нічого не платите. Просто повідомляєте саме позначення, яке Ви хочете зареєструвати і що хочете їм маркувати, які товари або послуги. Найпростіше відправити нам це на електронну адресу. Ми дивимося саме позначення, визначаємо, чи може воно взагалі бути торговою маркою (адже часто клієнти просять зареєструвати своє фірмове позначення, наприклад, «консалтингові послуги», а таке позначення по законодавство в принципі не може бути товарним знаком, тому що носить описовий характер і не володіє розпізнавальною здатністю, це все одно, що намагатися отримати товарний знак на «Овочі-фрукти».

  Більш детально на сторінці нашого БЛОГУ: Що не можна зареєструвати в якості торгової марки?

  Далі, ми визначаємо класи, куди потрапляють ваші товари і послуги, це полегшує пошук торгових марок, що заважають, а головним чином це впливає на вартість держпвних мит, про це трохи пізніше.

  І потім ми проводимо пошук (ще його називають попередній) по базі зареєстрованих товарних знаків. За результатами пошуку може стати ясно - чи є торговімарки, що заважають реєстрації.

  За підсумками цього етапу може скластися далі наступне:

  - все добре, можна реєструвати. Імовірність видачі висока.

  - все погано, реєструвати безглуздо. Потрібно міняти позначення, щось додавати або прибирати, в первісному вигляді ймовірність видачі - 0%

  Ще раз - тут Ви нам поки нічого не платите, адже ще не ясно, чи можна Вашу торгову марку зареєструвати.
  ЕТАП "ПОВНИЙ ПОШУК"

  Це необов'язковий етап. Полягає в тому, що проводиться пошук по базі заявок, поданих на реєстрацію в УкрПатент Ці заявки знаходяться в УкрПатенті та пошук по ним замовляється через УкрПатент і проводиться за його тарифами. Коштує це 2000 - 2500 грн. Ми це можемо зробити за 7 днів

  За підсумками цього етапу може скластися далі наступне:

  - знаходиться заявка на торгову марку в Україні або міжнародна заявка, далі подавати заявку на реєстрацію немає сенсу.

  - все добре, нічого не знайдено, можна подавати заявку.

  Звертаємо Вашу увагу, що навіть, якщо нічого не знайдено, повної гарантії все одно ніхто дати не може. Є рідкісні моменти, які можуть трапитися і перешкодити реєстрації. Для допитливих приклади: при повному пошуку не видно кілька останніх днів, працівники УкрПатенту живі люди і вносять заявки в базу з деякою затримкою. І навіть подані Заявки нашим бюро на перший час буває не видно в базі УкрПатенту, у нас в практиці було таке, причому не один раз! Також може виявитися так, що прийде в Україну міжнародна заявка по конвенційному пріоритету. Це означає, що на момент пошуку нічого заважає не було, а потім з'явилося! може бути так, що потім експерт виявить, що дане позначення використовується якийсь фірмою, про що напише запит. На момент подачі таких відомостей в інтернеті може і не бути, а через рік - термін розгляду саме такий - як раз з'являться.

  Також цей етап можна пропускати, коли ви вже щосили користуєтеся своєю торговою маркою, все одно нічого змінити не можна, тому потрібно йти вже до кінця і відстоювати з піною у рота свою правоту.
  ЕТАП "ПОДАЧА ЗАЯВКИ ТА ВЕДЕННЯ ДІЛОВОДСТВА"
  Ось якщо за результатами попередніх етапів не знайдено нічого заважає, то можна подавати Заявку на реєстрацію торгової марки

  Тут вже ви платите нам за послуги разово - 5000 грн

  Ми ще раз узгодимо з Вами весь перелік товарів і послуг, також ви надаєте нам формальні дані, фізична/юридична особа і т.д. А також ви даєте нам довіреність на ведення справ.

  Протягом 2 -х місяців сплачуємо державні мита, в залежності від обраних класів КТП

  Далі все діловодство ведемо ми. Відповідаємо на запити експертизи.
  ЕТАП "ЗАКІНЧЕННЯ ПРОЦЕДУРИ РЕЄСТРАЦІЇ"

  В кінці всієї процедури може виявитися, що

  - ми отримуємо позитивне рішення. Тоді ви оплачуєте мито за видачу - уточнимо.

  - ми отримуємо ПОПЕРЕДНЮ відмову в реєстрації. Тоді ми з вами сідаємо і думаємо, що робити далі, це ще не кінець. Але це вже окрема тема.
  ПЕРЕВАГИ ЗАРЕЄСТРОВАНОЇ ТОРГОВОЇ МАРКИ
  По-перше, ви будете впевнені в тому, що Ваш БРЕНД не вкрадуть - за незаконне використання торгової марки передбачена цивільна, адміністративна і в окремих випадках навіть кримінальна відповідальність. Тобто заповзятливим фірмам, які не бажають витрачатися на розкручування власного бренду, просто невигідно буде намагатися скористатися Вашою торговою маркою
  По-друге, за Вами буде закріплено право використання позначення у всіх видах діяльності. Це упаковка товару, документація фірми, рекламні матеріали, вивіски і доменне ім'я в Інтернеті, що особливо важливо в пору впливу мережі на всі сфери життя суспільства, і зокрема на ведення бізнесу.
  По-третє, у споживача Вашого товару (послуги) сформується сприятливе ставлення до нього, якщо на упаковці буде вказано, що торгова марка зареєстрована. Це асоціюється з тим, що компанія планує тривалу діяльність, що вироблений продукт має високу якість.
  Таким чином, Ви безумовно виграєте при реєстрації торгової марки
  ЯКА ВАРТІСТЬ?
  *пакетні пропозиції вказані з урахування одного власника майбутньої торгової марки та одного виду діяльності (класу МКТП) та з метою попередньої оцінки вартості реєстрації

  Більш детальний розрахунок вартості проведе для Вас правовий експерт нашої агенції
  ПАКЕТ "БЮДЖЕТНИЙ"
  • Отримання попереднього інформаційного пошуку по базам Укрпатенту та Всесвітньої організації інтелектуальної власності Вашої ТОРГОВОЇ МАРКИ
  • Складання матеріалів Заявки
  • Діловодство по реєстрації торгової марки
  • Отримання та видача Свідоцтва про реєстрацію
  7500
  ПОЧАТИ РЕЄСТРАЦІЮ
  ПАКЕТ "СТАНДАРТ"
  • Отримання попереднього інформаційного пошуку по базам Укрпатенту та Всесвітньої організації інтелектуальної власності Вашої ТОРГОВОЇ МАРКИ
  • Складання матеріалів Заявки
  • Діловодство по реєстрації торгової марки
  • Отримання та видача Свідоцтва про реєстрацію
  • Проведення СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО інформаційного пошуку Державним підприємством "Укрпатент"
  11 000
  ПОЧАТИ РЕЄСТРАЦІЮ
  ПАКЕТ "ПРЕМІУМ"
  • Отримання попереднього інформаційного пошуку по базам Укрпатенту та Всесвітньої організації інтелектуальної власності Вашої ТОРГОВОЇ МАРКИ
  • Складання матеріалів Заявки
  • Діловодство по реєстрації торгової марки
  • Отримання та видача Свідоцтва про реєстрацію
  • Проведення СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО інформаційного пошуку Державним підприємством "Укрпатент"
  • Прискорення розгляду Заявки Державним підприємством "Укрпатент" ПРОТЯГОМ 8 МІСЯЦІВ
  21 000
  ПОЧАТИ РЕЄСТРАЦІЮ
  НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ ДО НАС
  Що саме можна зареєструвати як торгову марку?
  Торгова марка може бути зареєстрована як словесне позначення у вигляді слова або словосполучення, власної назви, літер чи цифр; як графічний елемент - чорно-білий або кольоровий, а також як будь-яка комбінація словесних та / або графічних позначень, включаючи тривимірні, голографічні та мультимедійні.

  Торговою маркою не може стати загальновживане слово, використовуване як позначення товарів і послуг певного виду, або загальновживані символи і терміни (наприклад, «хліб», «хімчистка»).

  Існує ряд обмежень для реєстрації торгової марки, що відтворює або імітує державну символіку, назви або емблеми органів державної влади України та інших країн, печатки, нагороди, які, однак, можуть бути включені в знак у вигляді неохороноспроможних елементів, за умови згоди відповідного компетентного органу або їх власників (наприклад, горілка «Фінляндія»).

  І найважливіше правило - не можуть бути зареєстровані позначення, які є схожими з торговельними марками, вже зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні іншою особою для тих же товарів та/або послуг чи споріднених з ними

  Від чого залежить вартість реєстрації торгової марки?
  РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ РЕЄСТРАЦІЇ ТМ

  Ціна складається з двох складових:

  - державі мита за подачу та діловодство по торговій марці
  - юридичні послуги за складання заявки та діловодству з УкрПатенту

  ДЕРЖАВНІ мита залежить від

  • видів діяльності, що будуть під цією ТМ
  • самого зображення кольрове/чорнобіле
  • заявників /майбутніх володарів ТМ Їх кількість та належність резидент/нерезидент
  • швидкості розгляду в УкрПатенті
  ЮРИДИЧНІ послуги залежать від вище перелічених факторів.
  На території яких держав діє правова охорона торгової марки?
  Реєстрація торгової марки має територіальну дію, тобто після реєстрації ТМ в Україні охорона буде діяти лише на території нашої країни. Для захисту ТМ за кордоном необхідна окрема реєстрація торговельної марки окремо в кожній країні, що становить інтерес, або в регіоні (наприклад, в Євросоюзі). Альтернативою вищевказаним процедурам є реєстрація торговельної марки за Мадридською системою, яка значно спрощує та прискорює реєстрацію ТМ за кордоном.

  Мадридська система функціонує згідно з Мадридською угодою та Протоколом до Мадридської угоди. Мадридська система нараховує 106 членів, які представляють 122 країн.

  Україна є учасником Мадридської угоди, що дозволяє на підставі Української реєстрації торгової марки,проводити реєстрацію у 122 країнах світу.


  Характерною рисою міжнародної реєстрації є централізоване діловодство та єдина процедура реєстрації марки. Міжнародна реєстрація торговельних марок має низку переваг:

  • подання єдиної заявки із зазначенням усіх країн, що становлять інтерес, із 122, які входять у дану систему;
  • охорона міжнародної торговельної марки на території будь-якої заявленої країни така ж, як і охорона марки, зареєстрованої за національною процедурою;
  • заявка подається однією з офіційних мов (англійською, французькою, іспанською) без необхідності надання перекладу національними мовами відомств країн, в яких заявляється охорона;
  • нема необхідності залучення національних патентних повірених у кожній країні, що становить інтерес;
  • сплата єдиного набору зборів, установленого у швейцарських франках, що скорочує витрати на сплату зборів у всіх країнах, що становлять інтерес, окремо;
  • можливість територіального розширення дії охорони ТМ після її реєстрації.
  Скільки часу займає реєстрація торгової марки?
  Реєстрація торгової марки – тривалий та відповідальний процес, що триває напрактиці 18-24 місяців, а у деякихвипадках і довше, наприклад, у випадку оскарження рішення Укрпатенту за заявкою.

  Реєстрація ТМ розпочинається після подання відповідної заявочної документації : заявка, перелік класів, зображення ТМ, квитанція про оплату збору, довіреність (у випадку подання заявки представником). При підготовці документів слід керуватися Наказом Держпатенту № 116 від 28.07.1995 р. « Правила складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг » (надалі – «Правила»).


  Експертиза заявки на реєстрацію ТМ складається з наступних етапів:

  - встановлення дати подання заявки;

  - експертиза заявки за формальними ознаками;

  - експертиза заявки по суті позначення, що заявлено на реєстрацію як знак.

  На етапі встановлення дати поданні заявки перевіряються заявлені відомості заявника, зображення знаку, перелік класів та сплата збору за подання заявки. Якщо усі необхідні умови виконані, заявнику надсилається повідомлення про встановлення дати подання заявки.

  Наступний етап – формальна експертиза заявки на торговельну марку , за якою здійснюється перевірка поданих документів/даних на відповідність чинному законодавстві України. Перелік даних та документів, що перевіряються на формальній експертизі, визначені у розділі 4.2. Правил. По факту, на даному етапі перевіряється чи відповідає подана заявка усім формальним признакам щодо складання документації, не здійснюючи перевірку по суті . Наприклад, на формальній експертизі при реєстрації ТМ перевіряється правильність заповнення заяви ; узгодженість та правильність заявленого переліку класів ; повноваження представника за довіреністю та зміст довіреності тощо. Якщо у ході формальної експертизи буде виявлена невідповідність поданої документації вимогам законодавства, заявнику буде надіслане відповідне повідомлення з описом недоліків, які необхідно усунути протягом двох місяців із дати отримання повідомлення. Даний строк можна подовжити, надіславши відповідне клопотання та сплативши збори. Якщо помилки та недоліки документації не будуть виправлені, заявка на реєстрацію торговельної марки буде вважатися відхиленої . Після проходження заявки ТМ формальної експертизи, заявник отримає висновок про відповідність заявки вимогам формальної експертизи

  Наступний етап – експертиза заявки по суті, або кваліфікаційна експертиза. Даний етап є основним у реєстрації торговельної марки й завершальним, у випадку проходження якого торговельна марка має бути зареєстрована.

  На даному етапі здійснюється перевірка заявленого позначення (зображення, текст, комбінація позначень тощо) щодо наявності підстав для відмови у наданні правової охорони відповідно до пункту 1 статті 5 та пунктів 1, 2 статті 6 Закону . Наприклад , чи не належить заявлений знак до позначень порнографічного характеру, чи не містить антидержавних, расистських лозунгів, емблем та найменувань екстремістських організацій, нецензурних слів та виразів тощо. Також перевіряються чи не зображує заявлений знак виключно державні герби, прапори та емблеми; офіційні назви держав; емблеми, скорочені або повні найменування міжнародних міжурядових організацій; офіційні контрольні, гарантійні та пробірні клейма, печатки; нагороди та інші відзнаки, або чи не є схожим з ними настільки, що їх можна сплутати.

  Здійснюється перевірка позначення щодо наявності підстав для відмови у наданні правової охорони, зазначених у пунктах 3, 4 статті 6 Закону. Перевіряється, чи не є заявлене позначення таким, що:

  - не має розрізняльної здатності;

  - є загальновживаним як позначення товарів певного виду;

  - є загальновживаним символом і терміном;

  - вказує на вид, якість, кількість, властивості, склад, призначення, цінність товарів і/або послуг, а також на місце і час їх виготовлення чи збуту;

  - є оманливими або таким, що може ввести в оману щодо товару, послуги або особи, яка виробляє товар або надає послугу.

  Не будуть зареєстровані ТМ, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати з:

  - ТМ раніше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні щодо однорідних товарів і/або послуг;

  - ТМ інших осіб, якщо ці знаки охороняються на підставі міжнародних договорів, учасником яких є Україна:

  - ТМ, що охороняються в Україні згідно з Мадридською угодою (міжнародна реєстрація);

  - загальновідомими ТМ в Україні.

  - фірмовими найменуваннями, що відомі в Україні;

  - найменуваннями місць походження .

  Додатково перевіряється, чи не відтворює заявлена на реєстрацію ТМ: промислові зразки; назви відомих (добре знаних) в Україні творів науки, літератури і мистецтва або цитати і персонажі з них; твори мистецтва або їх фрагменти без згоди власників авторського права або їх правонаступників; прізвища, імена, псевдоніми або похідні від них, портрети і факсиміле відомих в Україні осіб без їх згоди.

  Якщо експертом за заявкою, при проведення експертизи по суті, не буде знайдено підстав для відмови у реєстрації, виноситься рішення про реєстрацію знака відносно усього переліку товарів і/або послуг.

  Якщо буде встановлена невідповідність заявленого позначення умовам надання правової охорони, то заявнику надсилається повідомлення з наведенням обгрунтованих доводів, що можуть стати підставою для відмови в реєстрації знака повністю або відносно частини товарів і/або послуг. Заявнику надається два місяця на надання мотивованої відповіді з доказами та доводами на користь реєстрації знаку. Даний строк також може бути продовжений, але не більше чим на 6 місяців. Якщо доводи, надані заявником, визнаються Укрпатентом як обгрунтовані, то приймається рішення про реєстрацію знака.

  Скільки термін дії Свідоцтва про реєстрацію торгової марки?
  Строк дії свідоцтва становить 10 років від дати подання заявки. Продовження ще на 10 років відбувається на основі клопотання власника свідоцтва та за умови сплати збору за продовження. Дію свідоцтва на торгову марку може бути продовжено необмежену кількість разів.
  Які документи необхідні для реєстрації торгової марки?
  Для державної реєстрації Вашої Торгової Марки необхідні наступні документи:

  Якщо ВЛАСНИКОМ Торгової марки буде фізична особа:

  1. Прізвище, ім`я, по батькові Власника (ів).
  2. Копія Першої сторінки паспорта (або фото з телефона)
  3. Копія ідентифікаційного коду (або фото з телефона)
  4. Зображення Торгової марки в форматі jpeg.
  5. Довіренність (взірець буде відправлено додатково)
  6. Адреса для листування. Обов`язково вказуйте індекс!
  7. Електрона адреса для листування.

  Якщо ВЛАСНИКОМ Торгової марки буде юридична особа:

  1. Найменування юридичної особи, юридична адреса реєстрації.
  2. Копія Виписки ЄДРПОУ (або фото з телефона)
  3. Зображення Торгової марки в форматі jpeg.
  4. Довіренність (взірець буде відправлено додатково)
  5. Адреса для листування. Обов`язково вказуйте індекс!
  6. Електронна адреса для листування.
  Коли можна ставити поряд з торговою маркою значок ®️ або ™️ ?
  Чинне Свідоцтво на знак для товарів і послуг (або міжнародна реєстрація торгової марки з поширенням на тер. України) надає його власнику право ставити поряд з товарним знаком попереджувальне маркування про його реєстрацію в Україні.

  «Попереджувальна маркування» - це проставлення поруч з товарним знаком (торговою маркою) символу (R), який вказує, що знак (торгова марка) зареєстрований на території Україна. Так само попереджувальним маркуванням є позначення (tm), яке вказує на те, що заявка на реєстрацію даної торгової марки (товарного знака) знаходиться на розгляді в державній патентної експертизи Україні. Як показує практика, використання вищеописаних символів свідчить про додаткові властивості товару, зокрема, підтвердження його особливого, фірмового статусу, притаманного товарам високої якості. Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».": «Власник свідоцтва має право: надати будь-якій особі дозвіл-ліцензію на використання знака або на підставі ліцензійного договору; проставляти поруч зі знаком попереджувальне маркування, яке вказує на те, що даний знак офіційно зареєстрований в Україні".

  БРЕНДИ ЯКІ НАМ ДОВІРЯЮТЬ

  Залишилися питання?

  Ви довго придумували, винаходили і моделювали?
  Ви можете отримувати дохід від Ваших ідей за умови отримання Свідоцтва про реєстрацію торгової марки, яке захистить Вас від конкурентів і злодійства.
  Ви можете подбати про захист своїх ідей прямо зараз!


  Поставте Ваше запитання і отримаєте відповідь фахівця протягом 15 хвилин в рамках безкоштовної консультації.

  • розрахунок вартості реєстрації ТМ
  • підбір видів діяльності Вашого Бренду згідно Міжнародного класифікатора товарів та послуг
  • попередній БЕЗКОШТОВНИЙ пошук Вашого бренду по базі УкрПатенту та WIPO

  Made on
  Tilda